Deze nieuwe roman van Joke Verweerd gaat over de ramp met de MH17.

Matthy besluit op het laatste moment niet met haar vriendin Annis mee te gaan naar Indonesië. Ze kiest voor haar tanende relatie met Sweder, die piloot is bij de KLM. Zelf werkt ze ook op Schiphol, bij Prosec, een bedrijf dat zich bezighoudt met beveiliging.

Als het bericht komt van de vliegramp is ze helemaal kapot en voelt ze zich schuldig omdat zij nu nog leeft en haar vriendin is omgekomen.

Boet, de broer van Annis, komt naar Nederland om de zaken rond de dood van Annis af te wikkelen. Matthy help hem zoveel ze kan en ze steunen elkaar in hun verdriet. Ze praten en wandelen veel en gaan samen naar vliegveld Eindhoven waar de lichamen van de omgekomen passagiers naar toe gevlogen worden en maken daar een ceremonie mee.

Het lichaam van Annis wordt niet gevonden. Vooral Boet heeft daar veel moeite mee. Hij zou graag naar Oekraïne gaan om zelf de plek te zien waar het vliegtuig is neergestort.

Met behulp van hun vriend Raf, die contacten heeft in Oekraïne, kunnen ze er naartoe. Een moeilijke reis, waarin ze veel meemaken. Ze worden in contact gebracht met en boer die de ramp van dichtbij heeft meegemaakt. Hij heeft hier een trauma aan overgehouden.

Een mooie roman, waarin het gebeuren rond de vliegramp op een gevoelige en inlevende manier wordt beschreven. Rouw en verdriet hebben niet het laatste woord.

Mooi is ook dat Joke Verweerd in dit boek gebruik maakt van personages uit haar eerdere romans Pareloester en Vindersloon.

 

Klazien Brouwer, Delfzijl

 

 

Joke Verweerd, Vogelvlucht, Mozaïek: Zoetermeer 2016, 352 p., € 19,90, ISBN 978 90 239 9687 3.


Commentaar

  • Je eigen bijbeltje 2025-10-24 07:32:22

    Zeven jaar oud was ik, bijna acht. Ik herinner me nog goed dat ik naar voren mocht komen in de...

  • Privé 2025-10-11 07:31:53

    Vanaf het begin van deze maand is op tv de documentaire Sextortion te zien. Bij sextortion wordt...

  • Omdat we gezonden zijn … 2025-09-27 07:43:17

    Ik was weer in Indonesië, samen met vier studenten van de Theologische Universiteit Apeldoorn....

  • Aan Zijn voeten 2025-09-13 08:17:13

    Over de kerk is er nogal wat te doen, zeker over onze kerken, de Christelijke Gereformeerde...