In de inmiddels bekende serie ‘Werken in de kerk’ is nu deel 9 uitgekomen. Geschreven voor pastors en pastorale bezoekers, maar uiteraard ook handig voor onderling pastoraat. Een heel praktisch boek om het pastoraat goed vorm te geven. Tips, (psychologische) inzichten en praktijkvoorbeelden waar je wat aan hebt.

Achterin bevinden zich diverse bijlagen: onder meer over zelfreflectie (valkuilen etc.), fasen in de geloofsontwikkeling, fasen in rouwverwerking. Het boek is ook geschikt om in intervisie te gebruiken en dat laatste is bepaald geen overbodige luxe voor pastors. Want in het pastoraat breng je jezelf mee en het is goed om te weten wie je zelf bent als je andere mensen wilt begeleiden in hun geloof. Want voor je het weet zie je problemen die meer over jezelf zeggen dan over de ander.

De schrijver is godsdienstpsycholoog, psychotherapeut en docent.

Nynke Sikkema-Holwerda, Hoogeveen

Willem van der Horst,  Handboek voor pastors, Buijten & Schipperheijn: Amsterdam, (2015), 176 pag., € 17,90, 2015, ISBN 978-90-55881-798-3


Commentaar

  • Vrij zijn 2026-09-26 13:56:05

    In Nederland is het wettelijk geregeld dat mensen die werken vakantie krijgen. Elk jaar krijg je...

  • Een levende kerk 2026-09-12 08:27:12

    Als u dit leest ligt het, als het goed is, allemaal achter ons, maar op het moment dat ik dit...

  • Na de droogte 2026-08-29 10:30:59

    Op het moment dat ik dit commentaar schrijf, is het een beetje aan het regenen. Geen grote...

  • Van wie is de maan? 2026-08-15 07:22:18

    Wie had het ooit kunnen bedenken! Het is een item waar op wereldniveau over wordt nagedacht: van...