Welke discussie je ook opstart, je houdt daarbij altijd mensen die voor of tegen zijn. Kijk maar eens naar de politiek in de Verenigde Staten. Een ieder heeft er wel een mening over. Als je de sport bekijkt heb je winnaars en verliezers. Maar wat mij de laatste tijd in het bijzonder opvalt, is dat we dat ook in de kerk meer tegenkomen, zelfs bij predikanten. Vooral nu in deze tijd dat onze generale synode vergadert. Het ergste hiervan is dat predikanten daaraan naar hartenlust meedoen.

In kerkblad nr. 2 lezen we dat ds. Vennik het geheel niet eens is met de besluitvorming ten aanzien van homoseksualiteit. In kerkblad nr. 3 lezen we dat ds. Huisman het niet eens is met het besluit ten aanzien van de afvaardiging van niet-christelijk-gereformeerde ambtsdragers naar de classis.

Ik ben sterk van mening dat predikanten zich openlijk moeten onthouden van commentaar over de gang van zaken op de synode. Daar zijn andere wegen  voor, namelijk: kerkenraad, classis of particuliere Synode. Op deze manier zorgen zij voor veel onrust in onze Kerken. Die onrust en verdeeldheid is er al genoeg. Laten we oppassen dat er niet nog meer verdeeldheid komt. Maar laat men eerst eens hard gaan werken aan een eenheid in onze CGK zonder de PKN, GKV, NGK of wie dan ook.

Als we hier hard mee aan het werk gaan hebben we voorlopig nog geen tijd om te kijken naar samenwerking met andere kerken. De CGK is mij te lief om die te grabbel te gooien.

 

 

J. Boomsma, IJsselmuiden


Commentaar

  • De hel 2026-06-06 06:52:25

    Op het moment dat ik dit schrijf, is het aan de vooravond van een conferentie van predikanten van...

  • Revival 2026-05-23 08:17:17

    Van 20 tot 23 april was ik samen met een paar honderd andere predikanten op de conferentie in...

  • Kind van de vrijheid 2026-05-09 07:16:55

    Zo’n tachtig jaar! Zolang is het geleden dat de Tweede Wereldoorlog werd beëindigd en de vrede...

  • Thuiskijkers 2026-04-25 08:19:33

    ‘We kijken de diensten altijd trouw mee hoor.’ Het kan je zomaar gezegd worden tijdens een...