Om te lezen, te leren, te leiden

 

Over de brief aan de Romeinen is al veel geschreven. Tim Keller schreef eerder over Romeinen 1-7, nu is ook het tweede deel verschenen, Romeinen 8-16. De auteur zegt in het voorwoord: 'Romeinen is een Bijbelboek dat de wereld verandert door mensen te veranderen. Ik bid dat het je zal helpen om het evangelie beter te begrijpen, en intenser te ervaren.'

 

Dit boek is dan ook geen commentaar, het gaat niet diep op een tekst in. Het is bedoeld om te laten zien hoe je het evangelie kunt toepassen in je leven. Ter verduidelijking worden er regelmatig stukjes van andere schrijvers geciteerd.

Dit gedeelte van de brief aan de Romeinen bevat een paar moeilijke onderwerpen. In de hoofdstukken 9-11 gaat het over de plaats van het volk Israël, over rechtvaardiging door de wet of door het geloof. Heeft God Israël verworpen? Deze hoofdstukken gaan over Gods soevereiniteit en over zijn uitverkiezing. Met die uitverkiezing worstelen veel mensen, daarom is aan dit onderwerp een uitgebreid supplement gewijd.

Het boek is heel toegankelijk geschreven, zodat het behalve voor groepen ook heel geschikt is voor persoonlijke bijbelstudie.

Naast deze uitgave is er ook een gespreksgids verschenen, speciaal voor de groepsleider van de bijbelstudieclub. Deze gids bevat, naast een handleiding voor de gespreksleider, bij ieder hoofdstuk een aantal vragen die de bespreking verdiepen.

Janneke van der Molen, Bierum

 

Tim Keller, Romeinen 8-16, Van Wijnen: Franeker 2017, 264 p., € 16,95, ISBN 978 90 5194 542 3

 

Bijbehorende gespreksgids:

€ 7,50, ISBN 978 90 5194 543 0


Commentaar

  • Winnen of verliezen 2026-07-03 18:15:03

    Sport heeft een grote plaats in het leven van veel mensen. Veel gebeurt er op amateurniveau....

  • Waarom doet God er niets aan? 2026-06-20 08:08:37

    Ik las een artikel in het bekende Amerikaanse blad Christianity Today dat me aan het denken zette. De...

  • De hel 2026-06-06 06:52:25

    Op het moment dat ik dit schrijf, is het aan de vooravond van een conferentie van predikanten van...

  • Revival 2026-05-23 08:17:17

    Van 20 tot 23 april was ik samen met een paar honderd andere predikanten op de conferentie in...