Afdalen naar de gewone wereld met de levenbrengende woorden van God in je rugzak. Eindelijk kan en mag er op aarde geleefd worden naar de bedoeling van de Schepper. Eindelijk is in mensenwoorden vervat wat de bedoeling van het leven op aarde nu eigenlijk is. Uiteraard valt te verwachten dat deze woorden niet zomaar begrepen kunnen worden. Maar als je net bij God vandaan komt dan weet je dat het alles waard is om die woorden te bestuderen, te overdenken, te bespreken en gaandeweg te leren uitvoeren. In die woorden zit het leven. In die woorden zit vrede en recht voor alle mensen. Die woorden zijn de tastbare aanwezigheid van God zelf. Die woorden vragen om geloof en overgave. Die woorden zijn meer dan de mens en de mensheid. Vol verwachting klopt zijn hart.

Maar voordat er ook maar iets van Gods woorden heeft geklonken in het kamp van Israël dansen zij rond een gouden kalf en wijden zich toe aan de goden van de aarde, de machten van zilver en goud en eigenzin. Een voor Mozes vernietigende ervaring.

‘Mozes’, zegt de HEER, ‘doe eens een stapje opzij dan maak ik dat volk met de grond gelijk!’

En Mozes .... Hij pleit op de belofte van God, dat Hij beloofd heeft hun God te zijn. Hij herinnert God aan Zijn woord van liefde en trouw. Hij komt op voor het volk en weerstaat de woede van God. Hij komt op voor het volk, dat goud en zilver dient.

Mozes .....

 

P. van Dolderen, Almere


Commentaar

  • Thuiskijkers 2026-04-25 08:19:33

    ‘We kijken de diensten altijd trouw mee hoor.’ Het kan je zomaar gezegd worden tijdens een...

  • Zachtmoedigheid 2026-04-10 14:03:10

    Het Nederlands Dagblad pikte het nieuws op: de Theologische Universiteit Apeldoorn bracht negen...

  • Hoop – een boodschap om door te geven 2026-03-28 07:28:27

    In dit kerkblad gaat het over hoop. In verschillende artikelen wordt daarover geschreven, waarbij...

  • Lente 2026-03-14 09:28:00

    Op het moment dat ik dit commentaar schrijf, zit ik buiten uit de wind in de zon. Heerlijk! Het...