De mooiste troostgedichten

 

Deze bundel bevat een grote verscheidenheid aan gedichten die troost willen bieden, Een van die gedichten, van Nel Benschop, vindt u op pagina 16, een verwijzing naar de lente die komt, maar ook naar Pasen.

Naast die van Nel Benschop bevat deze bundel een grote variatie aan gedichten van allerlei dichters, ook modernere, zoals Hans Bouma of Huub Oosterhuis. Prachtig zijn ook de gedichten van Jacqueline van der Waals, in dat mooie oude Nederlands, of de liederen van André F. Troost. Veel van de gedichten bieden niet alleen troost, ze verwoorden ook verdriet en gemis. Van harte aanbevolen.

 

Janneke van der Molen, Bierum

 

Nel Benschop, Willem de Mérode, Alice Nahon, Hélène Swarth e.a, Ik wou zo graag dat ik wat troost kon geven, KokBoekencentrum: Utrecht 2020, 128 blz., € 16,99, ISBN 9789043535328

 


Commentaar

  • Bevrijding en vrede – wij gedenken 2025-04-25 08:13:45

    Dit nummer verschijnt kort voor de officiële dodenherdenking – met de kransleggingen op de Dam in...

  • Voorjaar 2025-04-12 09:38:55

    Het kan niemand ontgaan zijn, het voorjaar hangt in de lucht. Heerlijk om weer even in het...

  • Veertig dagen Paaspodcast en Spotify 2025-03-28 18:37:35

    Nog een paar weken en dan vieren we opnieuw het Paasfeest. Dat betekent dat we voor wat betreft...

  • Asjera’s terugkeer 2025-03-15 08:38:30

    De profetische uitspraak: ‘Het is God of de afgoden,’ van de christenfilosoof prof. dr. ir. H. van...