{mosimage}De pakjesboot van Sinterklaas is weer in ons land. Harderwijk is de plaats waar Sinterklaas in ons land is gekomen. De meeste kinderen hopen dat er heel veel dure cadeaus in de boot zitten. Wat hoop jij dat je krijgt? Een PSP, of een Xbox? Of misschien wil je wel een laptop. Misschien krijg je niet van die dure cadeaus. Je kunt dan behoorlijk balen als andere kinderen op school wel hele dure cadeaus hebben gehad.

Blij met..
Wees tevreden met wat je hebt, das echt belangrijk. Kijk niet naar cadeaus, niet hoeveel cadeaus je hebt gekregen. Kijk niet naar anderen, maar wees blij met wat je hebt. Echt waar, als je leert spelen met een cadeau wat je liever niet gehad hebt, dan is dat beter voor later. Dat klinkt misschien dom. Als je heel veel krijgt, veel dure dingen, dan ben je later niets anders gewend. Als je dan zelf niet zoveel geld verdient, dan is het lastig dat je niet alles kunt kopen wat je wilt. Natuurlijk wil iedereen graag alles hebben wat de ander  ook heeft. Maar toch... wees blij met wat je hebt.

Supercadeau
De Here God geeft ook cadeaus: misschien kun je goed voetballen, ben je aardig of erg behulpzaam. Je kunt heel jaloers zijn op iemand die zomaar tienen haalt, zonder ervoor te leren. Als je alleen maar jaloers bent, ben je niet echt leuk bezig voor andere kinderen. Soms kun je zo jaloers zijn, dat je je eigen talenten niet eens ziet. Wees dus tevreden met wat je hebt. De Here God geeft wat je nodig hebt. Of je arm bent, of erg rijk. Wees blij, niet ondankbaar, want de Here is bij je. Dat is het allermooiste cadeau wat je ooit kunt krijgen. Hij geeft precies op tijd Zijn cadeaus. Die zijn onbetaalbaar.


Commentaar

  • Een huis tegen zichzelf verdeeld 2026-01-31 13:29:44

    Zoals het velen bezighoudt, geldt het ook voor mij. Het gebeuren rond het mogelijke scheuren van...

  • Als de feestdagen voorbij zijn 2026-01-16 18:45:46

    Afgelopen maand vierden we Kerst. In de kerk stonden we stil bij Jezus’ komst naar deze wereld....

  • Kerstkabinet 2025-12-20 09:04:17

    Al voor de verkiezingen waren de geluiden optimistisch. Er zou een kabinet moeten komen vóór de...

  • Omdat Hij ons zoekt 2025-12-06 08:59:47

    We zijn er op de een of andere manier allemaal mee bezig, met wat er in ons kerkverband gebeurt....