Drie bekende boekenschrijfsters hebben een nieuwe jeugdbijbel geschreven. Lieke van Duin, Mireille Geus en Corien Oranje. Het is hun gelukt om overbekende verhalen verrassend neer te zetten en vooral dichtbij te laten komen. Vaak vertellen zij het verhaal vanuit het perspectief van één van de personages. Zo lezen we bijvoorbeeld hoe de vrouw die Jezus’ voeten zalft het allemaal beleeft. Natuurlijk wordt er dan één en ander ingevuld maar dat draagt bij aan het inleven in en het begrijpen van het verhaal. De machtsstrijd tussen de vrouwen van Abraham, Hagar en Sarah, wordt begrijpelijk neergezet. En het scheppingsverhaal vormt in deze jeugdbijbel een imponerend begin waarbij vooral het plezier dat God in het scheppen had prachtig uit de verf komt.

 

De jeugdbijbel is mooi  vormgegeven. Duidelijke letters en prachtige illustraties. Elk verhaal wordt opgesierd met één of twee plaatjes. Het boek bevat drieënveertig oudtestamentische verhalen en eenendertig nieuwtestamentische. Daarnaast wordt een aantal thema’s behandeld die gaan over de tijd van de bijbel. Bijvoorbeeld het thema ‘mannen en vrouwen’ of ‘liefde en vriendschap’. Bij elk bijbelverhaal staat een verwijzing naar één of meer van die thema’s.

 

De jeugdbijbel is een samenwerkingsproject van het Nederlands Bijbelgenootschap en Royal Jongbloed te Heerenveen. Voor wie het wil weten: prinses Beatrix heeft het eerste exemplaar in ontvangst genomen en heeft voor al haar kleinkinderen een exemplaar gekregen.

Nynke Sikkema-Holwerda, Hoogeveen

Lieke van Duin e.a., Jeugdbijbel, Royal Jongbloed: Heerenveen 2014, 496 p., € 32,50, ISBN 978-90-8912-037-3

Bron: Verhaal 51, De vrouw die naar Jezus toevlucht, Corien Oranje Met toestemming overgenomen uit de Jeugdbijbel, ©Royal Jongbloed, Heerenveen

Commentaar

  • Revival 2026-05-23 08:17:17

    Van 20 tot 23 april was ik samen met een paar honderd andere predikanten op de conferentie in...

  • Kind van de vrijheid 2026-05-09 07:16:55

    Zo’n tachtig jaar! Zolang is het geleden dat de Tweede Wereldoorlog werd beëindigd en de vrede...

  • Thuiskijkers 2026-04-25 08:19:33

    ‘We kijken de diensten altijd trouw mee hoor.’ Het kan je zomaar gezegd worden tijdens een...

  • Zachtmoedigheid 2026-04-10 14:03:10

    Het Nederlands Dagblad pikte het nieuws op: de Theologische Universiteit Apeldoorn bracht negen...