In het Kerkblad van 25 februari werd de presentatie van dit bijzondere boek in boekhandel Goedhart in Zwolle aangekondigd. Dat dit daar gebeurde, is begrijpelijk omdat de drie vertalers leden van de CGK in Zwolle zijn. Zij ontdekten hoe interessant dit boek is.

In toegankelijke taal helpt het om de taal van de Bijbel beter te begrijpen. In de 61 korte hoofdstukken nemen de auteurs telkens een Bijbelwoord als uitgangspunt en lichten dat toe vanuit het bredere verband van de Schriften. Die 61 hoofdstukken zijn geclusterd in acht delen, met titels als: Levenslessen, Kleurrijke woorden en krachtige woorden van Jezus.

Uit mijn eerste kennismaking heb ik al een paar ideeën voor een preek opgedaan. Nu moet u niet denken dat dit boek dus voor dominees is geschreven en voor de gewone man te moeilijk is. Het is echt zo geschreven dat elke geïnteresseerde bijbellezer het kan begrijpen. Het is heel geschikt voor persoonlijke bijbelstudie, maar zeker ook voor groepsstudie.

Elk hoofdstuk eindigt met vier vragen. Achter in het boek worden op de eerste drie vragen mogelijker antwoorden gegeven; elke vierde vraag is bedoeld als een discussievraag. Een praktisch boek dus. Een mooi boek dat ik graag zeer aanbeveel.

 

D. Visser, Amersfoort,

 

Lois Tverberg en Bruce Okkema, Luisteren naar de taal van de Bijbel, Laat je leiden door de woorden zoals Jezus die leerde, vertaald door Harriët Tamminga, Ariena Noordman en Marije Davidsdochter, uitgeverij Toetssteen, Vledderveen, ISBN 9789082384017, prijs € 15,95

 


Commentaar

  • Winnen of verliezen 2026-07-03 18:15:03

    Sport heeft een grote plaats in het leven van veel mensen. Veel gebeurt er op amateurniveau....

  • Waarom doet God er niets aan? 2026-06-20 08:08:37

    Ik las een artikel in het bekende Amerikaanse blad Christianity Today dat me aan het denken zette. De...

  • De hel 2026-06-06 06:52:25

    Op het moment dat ik dit schrijf, is het aan de vooravond van een conferentie van predikanten van...

  • Revival 2026-05-23 08:17:17

    Van 20 tot 23 april was ik samen met een paar honderd andere predikanten op de conferentie in...