Deze bundel essays van C.S. Lewis bevat allerlei interviews, lezingen, artikelen en brieven die nog niet eerder in het Nederlands vertaald waren. Samen met het eerder verschenen ‘De zeebries der eeuwen’ bevat dit boek de complete vertaalde inhoud van een verzameling essays die in Amerika verscheen in 1970, God in the Dock: Essays in Theology and Ethics.

De essays zijn zeer verschillend, het ene onderwerp zal ook meer aanspreken dan het andere, maar over het algemeen zijn ze origineel, scherp, soms humoristisch.

De titel is ontleend aan een lezing voor priesters en leiders van jeugdorganisaties: Christelijke apologetiek. Daarin stelt hij op een gegeven moment dat je boodschap een tijdloze kern moet hebben maar  eigentijds gekleed moet gaan.

Lewis heeft de gave om in enkele woorden veel te zeggen. Daardoor blijft het boeiend, maar het vraagt nogal wat van de lezer.

Misschien zijn de teksten hier en daar wat gedateerd, ze zijn zo’n vijfenzeventig jaar geleden geschreven. Maar mensen zijn nog steeds hetzelfde, daardoor is deze bundel toch verrassend actueel. Bovendien staan ter verduidelijking achter in het boek heel veel aantekeningen van de vertaler.

Janneke van der Molen, Bierum

 

 

C.S.Lewis, De tijdloze kern, Franeker: Van Wijnen, 2016, 285 blz.., € 14,95, ISBN 978 90 519 4526 3


Commentaar

  • Bevrijding en vrede – wij gedenken 2025-04-25 08:13:45

    Dit nummer verschijnt kort voor de officiële dodenherdenking – met de kransleggingen op de Dam in...

  • Voorjaar 2025-04-12 09:38:55

    Het kan niemand ontgaan zijn, het voorjaar hangt in de lucht. Heerlijk om weer even in het...

  • Veertig dagen Paaspodcast en Spotify 2025-03-28 18:37:35

    Nog een paar weken en dan vieren we opnieuw het Paasfeest. Dat betekent dat we voor wat betreft...

  • Asjera’s terugkeer 2025-03-15 08:38:30

    De profetische uitspraak: ‘Het is God of de afgoden,’ van de christenfilosoof prof. dr. ir. H. van...