Meditaties over het leven onder Jezus’ hoede

In dit boekje zijn tien langere overdenkingen te vinden over een leven onder Jezus’ hoede. Het is een boekje voor de tijd direct na Pasen, want het gaat over de tijd tussen Opstanding en Hemelvaart. De teksten waarin we lezen over de verschijningen van Jezus aan zijn leerlingen staan centraal in de overdenkingen. Die teksten vinden we vooral in Lukas 24 en Johannes 20 en 21. Dit wordt aangevuld met een overdenking over Matteüs 18,16-20 en een over Openbaring 7,17.

Want leven onder Jezus’ hoede is leven hier op deze aarde. Maar het is ook zeker het leven na dit leven: een perspectief dat ons in het hier en nu kracht en moed geeft. Na elke overdenking zijn vragen opgenomen die kunnen helpen bij verdere overdenking of in een gesprek. Een mooi, overzichtelijk boekje voor een project of een gesprekskring. Niet overal even diepgaand, maar wel opbouwend.

 

Wouter Moolhuizen, Hoogeveen

 

Ds. H.G. de Graaff, Verborgene die bij ons zijt. Meditaties over het leven onder Jezus’ hoede, KokBoekencentrum: Utrecht 2021, 128 blz., € 8,99, ISBN 9789043535908


Commentaar

  • Als de feestdagen voorbij zijn 2026-01-16 18:45:46

    Afgelopen maand vierden we Kerst. In de kerk stonden we stil bij Jezus’ komst naar deze wereld....

  • Kerstkabinet 2025-12-20 09:04:17

    Al voor de verkiezingen waren de geluiden optimistisch. Er zou een kabinet moeten komen vóór de...

  • Omdat Hij ons zoekt 2025-12-06 08:59:47

    We zijn er op de een of andere manier allemaal mee bezig, met wat er in ons kerkverband gebeurt....

  • De kerk is van Christus 2025-11-22 08:42:05

    De Christelijke Gereformeerde Kerken stonden voorheen bekend om hun diepe verlangen om elkaar vast te...