Dit boekje is geschreven met het oog op jonge christenen, zo doet de schrijfstijl en aanspreekvorm (‘jij’) vermoeden. In acht hoofstukken komen verschillende woorden aan bod, zoals zien, verzadiging, vreugde en proeven.

In ieder hoofdstuk wordt een aspect van het Avondmaal beschreven, wordt er een persoon uit de kerkgeschiedenis geciteerd en staat er een uitgeschreven gebed en Bijbelgedeeltes om voor jezelf verder te lezen. Tussendoor zijn er ook korte interviews met oudere en jongere gemeenteleden ingevoegd, waarin ze vertellen wat het Avondmaal voor hen betekent. Met de inhoud van het boekje is niets mis. De gebruikte voorbeelden spreken tot de verbeelding. De lezer moet soms wel moeite doen om de lijn van het boekje te volgen. Wellicht heeft het te maken met de vele grijze alinea’s die tussen de lopende tekst zijn. Verder een mooi boekje voor wie wat extra verdieping wil over het Heilig Avondmaal.

M.J. Kater en H. Jongejan-Kater, U nodigt mij aan tafel. Met verlangen Avondmaal vieren. Groen: Leeuwarden 2022, ISBN 9789088973277, 79p.

Sjors Bulten, Nieuwe Pekela


Commentaar

  • Een levende kerk 2026-09-12 08:27:12

    Als u dit leest ligt het, als het goed is, allemaal achter ons, maar op het moment dat ik dit...

  • Na de droogte 2026-08-29 10:30:59

    Op het moment dat ik dit commentaar schrijf, is het een beetje aan het regenen. Geen grote...

  • Van wie is de maan? 2026-08-15 07:22:18

    Wie had het ooit kunnen bedenken! Het is een item waar op wereldniveau over wordt nagedacht: van...

  • Hoe leren kinderen de kerk lief te krijgen? 2026-08-01 13:45:11

    Veel (groot)ouders verlangen ernaar dat hun kinderen naar de kerk gaan. Niet alleen omdat het...